#Satversme100 jubilejas gada vadmotīvs  atver Satversmi!

2022. gadā aprit simts gadi, kopš Latvijas valsts konstitucionālais likumdevējs Satversmes sapulce pieņēma Latvijas Republikas Satversmi (1922. gada 15. februārī) un līdz ar pirmās Saeimas sanākšanu tā stājās spēkā (1922. gada 7. novembrī). 

Pārdzīvojot autoritārisma periodu un desmitgadēm ilgas svešu varu okupācijas, Latvijas Republikas Satversme šobrīd ir viena no vecākajām spēkā esošajām demokrātisko valstu konstitūcijām Eiropā un pasaulē. Turklāt, neskatoties uz simtgadīgo vēsturi, Satversme efektīvi darbojas un pielāgojas aizvien jauniem izaicinājumiem un modernās Latvijas valsts vajadzībām, vienlaikus saglabājot savu kodolu, kas nosaka, ka Latvija ir neatkarīga, demokrātiska, tiesiska un nacionāla valsts.

Krīzes un pārbaudījumi ir laiks, kad sabiedrībai ir īpaši svarīgi apzināties stingros pamatus, kurus Latvijai likuši tās dibinātāji, un vērtības, kas nostiprinātas mūsu valsts konstitūcijā, lai saliedētos grūtību pārvarēšanai un turpinātu kopīgu brīvas un labklājīgas valsts attīstību. Tādēļ Satversmes simtgades laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts iepazīt un izprast mūsu valsts konstitūciju un tajā nostiprinātos demokrātiskas un tiesiskas valsts pamatus.

Apvienojot dažādu institūciju spēkus un iniciatīvu, 2022. gadā tiek rīkoti vairāki pasākumi ar kopīgu vadmotīvu "Atver Satversmi!". Pasākumu programā iesaistījusies Valsts prezidenta kanceleja, Saeima, Satversmes tiesa, Augstākā tiesa, Tieslietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Kultūras ministrija, oficālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" (tā izdotais žurnāls "Jurista Vārds" un uzturētais LV portāls), Latvijas Nacionālais Vēstures muzejs, Latvijas Nacionālais arhīvs, Latvijas Televīzija un portāls LSM.lv. Šo pasākumu auditorija ir pēc iespējas plaša no skolēna un zinātnieka līdz jebkuram interesentam. 

Satversmes simtgadei par godu ir izveidots vienots interaktīvs logotips "Satversme  100", savukārt pārskatu par iecerētajām aktivitātēm var gūt mājaslapā satversme100.lv, kurā ir pieejams arī Satversmes aktuālais, spēkā esošais teksts.

Grafiskā zīme (logotips) Satversme 100:  lietošanas noteikumi un lejuplādējami faili

Fragments no filmas "Atver Satversmi" (2022), kurā izmantota grafiskā zīme