Izglītojošā kampaņa “Es, Tu un Satversme”

Aktualizēts: 24.11.2022. 


Tieslietu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija par godu Satversmes simtgadei 2022. gadā īstenoja izglītojošo kampaņu 9. klašu skolēniem visā Latvijā “Es, Tu un Satversme”. Kampaņas atklāšana – 2022. gada 28. februārī.

Izglītojošās kampaņas ietvaros Satversmes vēstneši – Latvijas juristi – apmeklēja* Latvijas izglītības iestādes, lai skolēnus iepazīstinātu ar valsts pamatlikumu, tā vērtībām un nozīmi mūsu ikdienā.  Izglītojošā kampaņa dažādās Latvijas skolās ir lieliska iespēja skolēniem iegūt papildu zināšanas par Satversmi, savukārt Satversmes vēstnešiem ar savu vēstījumu aicināt stiprināt Satversmē noteiktās vērtības.  Tieslietu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija uzsver, laikā, kad Krievija ir iebrukusi neatkarīgā Ukrainā, ir īpaši svarīgi īstenot izglītojošo kampaņu par Satversmes vērtībām jauniešu vidū, jo tas ir ieguldījums viņu izpratnes veicināšanā par demokrātisku sabiedrību un tiesisku valsti.

Kampaņa "Es, Tu un Satversme" norisinājās divos posmos:
2022. gada pavasarī no 28. februāra, kā arī rudens periodā no 12. septembra.

Kampaņas patroni: Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece

Kontaktinformācija: [email protected]

Kampaņa sniedza iespēju skolēniem visā Latvijā tikties ar Satversmes vēstnešiem – juristiem, kuri pārstāvēja dažādas iestādes, Tieslietu ministriju, tiesu varu, advokatūru, Saeimu un vēl daudzas citas jomas. Kampaņas laikā Satversmes vēstneši devās uz 219 skolām dažādās vietās Latvijā, lai vieslekcijas veidā iepazīstinātu ar Latvijas valsts pamatlikumu, tajā nostiprinātajām vērtībām, kā arī ļautu jauniešiem nedaudz iepazīt jurista profesiju.


Par kampaņas aktualitātēm un skolām, kas piedalījās, papildu informācija tematiskajās sadaļās:

  1. Tieslietu ministrija "Satversme 100"
  1. Izglītības un zinātnes ministrija "Satversme 100"

Informācijas avots: Tieslietu ministrija

* Atbilstoši epidemioloģiskās drošības prasībām – klātienē vai attālināti