Latvijas Nacionālais vēstures muzejs veido izstādi "Satversmei 100"

Latvijas pamatlikuma – Satversmes simtās jubilejas gada ietvaros Latvijas Nacionālais vēstures muzejs veido Satversmes vēsturei veltītu izstādi, kas apmeklētājiem tiks atklāta 2022. gada 7. novembrī.

Satversme vēsturiski raksturo valsts dibinātāju priekšstatus par modernu valsti un sabiedrību un reizē aptver arī šodienas valsti un sabiedrību organizējošos principus. Izstādē muzejā aicināsim izzināt gan Satversmes tapšanas vēsturi, gan arī domāt, diskutēt un novērtēt pamatlikumā paustās idejas un vērtības, rādot pamatlikumu kā kā reāli funkcionējošu saskarsmes punktu starp Latvijas valsts tapšanas vēsturisko pieredzi un mūsdienām.

Galvenā izstādes mērķauditorija ir izglītības iestāžu audzēkņi, vienlaikus izstādes tematika un saturs būs aktuāla un saistoša arī pieaugušajiem. Izstādes satura veidošanā iecerēts izmantot ne tikai tradicionālus izstāžu veidošanas principus, eksponējot oriģinālas fotogrāfijas un priekšmetus, bet arī interaktīvas satura veidošanas pieejas, kas ļaus aktīvi izzināt valsts pamatlikumu.

Izstāde tiks atklāta 2022. gada 7. novembrī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāžu telpās (Rīgā, Brīvības bulvārī 32).